Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
0 postów 881 komentarzy

Moje komentarze

 • @Iza 12:41:33
  Ależ proszę, w oryginale to:

  Why, let the stricken deer go weep,
  The hart ungalled play;
  For some must watch, while some must sleep:
  So runs the world away.

  Hamlet Act III, Scene 2
  Ostatnie podrygi zdychajacej ostrygi
 • @Iza 11:55:13
  // Pudding próbuje się jedząc//


  Ot tak: the proof of the pudding is in the eating

  Bardzo lubię Pani artykuły. I dziękuje za nie.
  Ostatnie podrygi zdychajacej ostrygi
 • Pani Izo
  //Profesor uważa się zapewne za Petroniusza.//

  Chyba nie. Wyobraża sobie pani Profesora odchodzącego tak jak Petroniusz, na przekór światu i z pełną świadomością końca?

  Bo ja żadnego z członków współczesnych elit (z naciskiem na członków) sobie nie wyobrażam w ten sposób.

  Sienkiewiczowski Petroniusz z jednej strony to surowy i nieubłagany arbiter elegantiorum, znawca kultury i koneser sztuk wyższych. Z drugiej: pełen zółci autoironiczny zgryźliwiec widzący własną śmieszność i nędzność życia. Nasi "elitariusze" bardzo starają się być tym pierwszym obliczem, ale kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego drugiego.

  Ma Pani rację. Sienkiewicz był i JEST genialny.
  Jak jest możliwy liberalny konserwatysta?
 • @Bendix 11:44:01
  A czy ja coś takiego powiedziałem? Podałem po prostu jako wykazanie maksymalnego pułapu osiągniętego przez samolot odrzutowy. Chodziło mi o te 40km :)
  Skylon - nadzieją na przyszłość ?
 • @Stanislas Balcerac 09:19:09
  Ale czy to takie dziwne? Popatrzmy na prowenencję tych ludzi, skąd pochodzą, i co mogli im przekazać ich przodkowie.

  Ubranie pawiana, wyjca czy innego gibbona w garnitur uczyni, że posiadać będziemy dobrze ubraną, ale jednak małpę.
  Nazwisko może wszystko
 • Pirx
  Problem jest taki, że nawet na ca. 40 kilometrach (rekord dla poziomego lotu samolotem odrzutowym o stałej geometrii płata nośnego ustanowiony MIgiem-25 w 1977 roku) grawitacja zasadniczo się nie różni od tej na powierzchni Ziemi - te 40 km, to zaledwie 0.006 promienia planety. Myślę, że nie wiele się zmieni dopóki nie uda się kosztowo opłacalna "neutralizacja" pola grawitacyjnego Ziemi - albo przy pomocy silnika o stosunku pędu do masy drastycznie (o kilka rzędów wielkości) większego od obecnych, albo przy pomocy jakiegoś urządzenia "antygrawitacyjnego" (wiem, wiem, SF, ale w tym już różne wojska dłubią od lat, począwszy od hitlerowskich Niemiec - może coś się kiedyś uda.).

  Przy czym to pierwsze, stosunek P/M, nie musi oznaczać wcale większej prędkości startowej. Wystarczyłby system taniego (niekoniecznie = szybkiego) wyniesienia ładunku na pułap, z którego mniej lub bardziej zmniejszony konwencjonalny silnik rakietowy o mniejszej masie paliwa mógłby stosunkowo łatwo wynieść na orbitę duży ładunek. Skylon jest krokiem w tym kierunku, ale uczepiono się koncepcji "jednokawałkowego" pojazdu.

  A ja myślę, że jest wielki potencjał ekonomiczny w prawdziwym "space shuttle", który by powoli (a niech to będzie kilka godzin, co tam) wynosił statki kosmiczne gdzieś w górne granice mezosfery a nawet wyżej, gdzieś pod granicę Karmana, skąd każdy start byłby znacznie ułatwiony. Na obecnym etapie technologia musiałaby się opierać o jakąś hybrydę płatowo-wypornościową, ale kto wie co przyszłość przyniesie.
  Skylon - nadzieją na przyszłość ?
 • @korwinista 00:22:53
  Z naszej strony żadne. Ani chłodzi, ani grzeje.

  Ale od przedstawicieli BWR* można się dużo nauczyć (często jest to nauczenie się jak czegoś NIE robić, ale zawszeć to istotna lekcja). W tym przypadku jednak, to aj waj od strony przedstawicieli BWR to jest dokładnie to, co powinni robić Katolicy, i szerzej pojęci Chrześcijanie, gdy im depczą po palcach, piętach i czymkolwiek innym... no w zasadzie wszyscy inni, BWR, muślimy, lewactwo wszelkiej maści, wyznawcy Wicca, prakultu Gai czy ktobądź. I aj waj powinno przyjmować formę 1) publicznego bruhaha w mediach, 2) nieprzyjemnych telefonów od prawników, 3) masowych protestów na ulicy wraz z paleniem kukieł, 4) być może paru bardziej fizycznych przypominaczy (bo ja wiem, siedziba obrzucona zbukami, the sky's the limit) itp. itd. wraz oczywiście z groźbą nieskończonej eskalacji.

  WTEDY by się z nami świat zaczął liczyć. Jeżeli Katolikom na nowo nie wyrosną pazury i kły, będziemy pomiatani przez wszystkich, wyżej rzeczonych BWR i innych.

  *BWR - Bardzo Wartościowa Rasa
  Żydówka w stroju katolickiego świętego. W Izraelu zawrzało
 • @Stanislas Balcerac 11:08:26
  Firma Prokom to bardzo ciekawa firma.

  Czego nie dotknie, to spieprzy (zupełnie jak w tej piosence Młynarskiego: Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie? Co by tu jeszcze?), a jednak nadal ma wielkie dzięgi i zero procesów za spieprzone roboty - cyfryzacja ZUSu, chyba PZU, wykup Biotonu, itp. itd.

  Co do zegarków Ulisse Nardin, patrząc na tę reklamę, były tam dwa, które mi się podobały - modele Galileusz i Kopernik. Reszta ma jakiś taki opulentny, nowobogacki sznyt w sam raz dla nowych ruskich (szczególnie ten model Kremlin w obudowie stylizowanej na jajko Faberge). W sam raz dla naszych podskoczonych lumpenelit - drogi, wystawny, bez gustu.

  Przypominam też, że nie jeden Sławku Nowaku ma słabość do drogich zegarków. Nie na darmo zwany Rolexandrem Kwaśniewskim OMC magiszter prezio też ma kolekcję takowych. Ze zdjęć wykonanych w różnych sytuacjach szacuje się jej wartość na 100 tysięcy ojro. Nieźle, jak na pensję prezydencką, i niepracującą za jego kadencji żonę. Musieli jeść bułki z masłem i popijać przegotowaną kranówą przez kilka lat.
  Tak czy owak minister Nowak
 • @Stanislas Balcerac 14:09:17
  Oto program TV o nich:
  https://lh6.googleusercontent.com/-gYUB8w3bw_w/UNHadvNi3SI/AAAAAAAAAt8/1DFHR0VtjQA/s800/llumpys-proletariat.jpg

  Już w latach '80 o nich wiedziano (Max Headroom)
  Lumpenproletariat TVN
 • @korwinista 12:04:13
  Precedensu nie ma, ale w prawie cywilnym zaistniałe orzecznictwo jest stosowane w argumentacji uzasadnienia petitium sprawy czy orzeczenia sądu.

  Czyli jednak wyznawco agenciaka racji9 nie macie. Odmaszerować, premii nie budiet!!
  Kneblowanie Korwina
 • L. Szymowski
  Sorry, ale to czy Wy z GzM dzielicie opinię o ZNP (którą ja sam NB podzielam) nie ma żadnego znaczenia.

  Czy możliwe jest by Kurwinek-Legalista, pan pactus servandus duralex we własnej osobie, nie zdawał sobie sprawy, że bez uprawdopodobnionych okoliczności o ciężarze dowodowym oskarżenie kogokolwiek* o uczestniczenie w przestępstwie z AUTOMATU oznacza proces o zniesławienie i naruszenie dóbr, i to najprawdopodobniej przegrany proces.

  Ja myślę, że Guru sobie perfekcyjnie zdawał sprawę, i zrobił to z pełną premedytacją. Bo teraz jakiekolwiek, nawet udowodnione, oskarżenie ZNP o bycie związkiem przestępczym zostanie a priori odsunięte przez każdy sąd, ponieważ już był wyrok w tej sprawie. Jak z lustracją, Jonasz Kurwin-Mickey uwalił kolejną ścieżkę polskiej prawicy na dochodzenie do sprawiedliwości. Nawet jeżeli ten fircyk NIE jest agentem, to odwala wystarczająco roboty za pół ABW i ćwierć WSI i muszą chłopaki dostawać przemiłych palpitacji serca i rozkosznych skurczów mięśniówki gładkiej na sam jego widok.

  Brawo temu mendrcu!!


  * a już w szczególności neostalinowskiej organizacji z umocowaniem w najgorszym lewacko-komunistycznym betonie PRLu-bis - AUTOMATYCZNIE
  Kneblowanie Korwina
 • @WojtekCy. 11:02:37
  No nie do końca. Flip i Flap byli autentycznie śmieszni. Korwin i Piński? Raczej żałośni.
  To Karnowscy zniszczyli Uważam Rze
 • Stanislas Balcerac
  Reformy wedłóg wzorca radzieckiego dzielą się na trzy etapy.

  Głasnost to etap pierwszy. I rzeczywiście, o Kaczyńskim mogli sobodnie gadać co chcą.

  Teraz odbywa się etap drugi, pierestrojka, polegający na restrukturyzacji.

  Oczekujemy etapu trzeciego: pierestrelki, w którym dokona się ostatecznych rozwiązań systemowych.
  Pieriestrojka w TVN
 • @liberalkonserwatywny 16:06:39
  Ech, pierdzielnij w stół, a jakiś koliber się odezwie. Radzę pospijać kilka mundrości z ust Guru by uspokoić skołatane naszym socjalizmem nerwy.

  Swoją drogą, słowo "socjalizm" z ust kogoś wyznającego post-oświeceniową utopijną bzdurę... przyganiał kocioł garnkowi.

  Moja Matka zwykła mówić "Uchodzić za idiotę w oczach kretyna to rozkosz dla smakosza". Tak więc podelektuję się trochę, pozwolisz Pan.
  Korwin-Mikke o Lisickim: był oficerem PiS do szczególnych poruczeń
 • Radzio
  Nawet jeżeli, to lepiej oficerem PiS do specjalnych poruczeń niż zakłamanym agenciakiem i 70-letnim fircykiem.

  Monsieur Mikke, vous etes une merde dans un noued papillon!
  Korwin-Mikke o Lisickim: był oficerem PiS do szczególnych poruczeń
 • Andrzej Słonawski
  Że Olejnik, no niech będzie.

  Ale, że facet z Krakowa miał zamiar zmordować HGW? PO kiego ch...? Chyba tylko z tego powodu, ze ona nie wyrabia pensum dydaktycznego a on musi.

  Na biednego frajera starają się przypiąć koklusz, mononukleozę i drożdżycę waginy. A śrubę przykręcą wszystkim.
  Gronkiewicz-Waltz i Olejnik miały zginąć – obie na celowniku Brunona K.
 • @Mustrum 21:11:16
  Poradnik Savoir-Vivre - lekcja 16: культу́рный костю́м dla żon dygnitarzy podczas wizyt arystokracji

  https://lh3.googleusercontent.com/-bYkeVrCOh88/ULPPx_0cAJI/AAAAAAAAAr8/9ngFIMr7Hgk/s400/alekmiller-sexy-pink.jpg
  Elegancja Francja
 • @Stanislas Balcerac
  Poradnik Savoir-Vivre - lekcja 16: jak kulturalnie powitać ludzi po wyjściu z samolotu (metoda japońska - keirei).

  http://niepoprawni.pl/files/images/ucalowanie.jpg
  Elegancja Francja
 • Andrzeju
  //W polityce lepiej odejść za wcześnie niż za późno.//

  I nikt tego nie wie tak dobrze jak pan Waldek, co się nie boi. Facet ma niesamowitego nosa do wyczuwania optymalnej chwili do opuszczania tonącego burdelu, na ogół na jakieś 100 dni przed koncową klapą. Który to już raz - 3? 4?
  WALDEMAR PAWLAK… Przed chwilą był w „Jeden na jeden” u Bogdana Rymanowskiego!
 • @Carcinka
  Ten portret "seryjnego"... wydaje mi się, że to ten sam co w zeszłym roku "przywalił" tamtemu reporterowi z plaskacza w kamerę.

  Charakterytyczna facjata, nos jak by mu ktoś, przepraszam za słowo, fiuta do twarzy przykleił.
  MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI czyli neoPRL vs WOLNA POLSKA